Eminönü Alışverişim...


Hafta sonu geldi hoş geldi..

     Bittiğinde 'ama maalesef boş geçti' demek istemeyince dün o yağmurlu soğuk havada kendimi Eminönü'nde buldum hanımlar.. Haftalardır istediğim şey, meğer 2012'nin son hafta sonunu ve de bu soğuk havayı beklermiş.. Cuma günkü bahar havasına aldanıp ince ince giyinip yola çıkmış olsam da , sabah erken kalkar vakitlice orda olurum dememe rağmen, vardığımda saat 14.00 olmuş olsa da ; yılmadım, pes etmedim, bir kaç saat içinde altını üstüne getirdim o sokakların.. Ve bir hafta boyunca sabahtan akşama gezilse, yine de keşfedilmemiş, bilmem hangi çıkmaz sokağın köşesinde, birbirinden cici ıvır-zıvırla dolu dükkanların bulunabileceğine kanaat getirdim..
    Allah'ım böyle incik-boncuk, çiçek-böcek, dikiş-nakış sevenler için nasıl bir cennet orası.. Bir arkadaşın sayfasında "Eminönü, ah olsaydın bizim evin önü.." diye bişey okumuştum da çok gülmüştüm o zaman, şimdi gülümseyerek ben de ona katılıyorum.. Hiç olmazsa alınan onca ıvır-zıvırı taşıma derdi olmazdı öyle olsa değil mi.. :)
    Birkaç saat geçirmişim ama, inanın o kısmı hatırlamıyorum, kendimde olmayabilirim o süre zarfında.. :) Kendime geldiğim an, aldıklarımı, çeyiz serer gibi masanın üzerine serip, seyre dalıp, mutluluktan mest olmadan önce, fotoğraf çekmeyi düşündüğüm andır.. :)
   Bugün hala oradalar hepsi, şimdilik dursunlar.. Ufukta misafir gözükmüyor nasılsa(çatkapı gelecekler, de sergi salonunu gezmiş olurlar)

    Onları koyacak yer ayarlamaya çalışıyorum bir taraftan ama, öyle toplu halde de pek şeker görünüyorlar gözüme.. Gidip gelip bakıyorum,  e hadi siz de bakın.. :)

2 yorum:

  1. eminönünde bunları nerden aldıgınızı sorabilir miyim acaba :)

    YanıtlaSil
  2. Bunları tam olarak nerden aldığınızı ogrenebilirmiyim ?

    YanıtlaSil